gardendeco

dom

Ozdoby ogrodowe.

Zdjęcie0485 [].jpg

    Od ozdób ogrodowych wiele zależy.

    Od doboru kolorów, kształtów i wielkości ozdób zastosowanych w naszym ogrodzie zależy jego ogólna estetyka. Nie należy wzbraniać się przed elementami o intensywnej kolorystyce.

    Społeczeństwo polskie słynie z tego, że boi się przedmiotów, sprzętów i odzieży "przesadnie kolorystycznej" i używa w opisie takich sprzętów właśnie określenia "przesadnie kolorystyczne", które już z góry informuje, że jest to kolorystyka niechciana. Każdy przeciętny Polak stara się ustawić w swoim ogrodzie i domu elementy wyposażenia wnętrz w stonowanych kolorach, które według niego są właśnie estetyczne. Jest to zasadniczym błędem, który ogranicza projektanta przestrzeni.

    Odpowiednio dobrany kolor we wnętrzach tworzy harmonię barw, o charakterze wesołym, energicznym, pobudzającym do działania. Kolor intensywny poprawia nastrój użytkownikowi wnętrza jeśli jest właśnie bardzo intensywny. Proponujemy zatem, zastosowanie większej ilości sprzętów bardzo kolorowych w swoich wnętrzach i porzucenie obecnie panującej w naszym kraju smutnej i nostalgicznej stylistyki, która jest nudna.

Zdjęcie0577 [].jpg