gardendeco

dom

Huta Szkła.

Zdjęcia-110.jpg

    Wbrew pozorom w Polsce istnieje duża ilość hut szkła, które intensywnie produkują artykuły szklane.

    Pamiętamy czasy kiedy w naszym kraju w czasach komunistycznych istniał tylko jeden producent szkła. Była to Huta Szkła państwowa, która miała całkowity monopol. Po upadku komunizmu producenci tej dziedziny przemysłu zaczęli mnożyć się jak grzyby po deszczu.

    Dziś istnieje kilkanaście prywatnych hut szkła, których asortyment i możliwości wytwórcze dościgają huty światowe. Polscy producenci mogą z powodzeniem konkurować z przemysłem szklanym na całym świecie. Dysponują najnowszymi technologiami, które sprawiają, że mogą sprostać nawet najbardziej wyszukanym wzorom i najdziwniejszym zamówieniom. Każdy klient może zamówić nie tylko unikatowe elementy budowlane i wyjątkowe meble ze szkła, czy zestawy samodzielnie zaprojektowanych naczyń, ale i fontanny i rzeźby do domu i ogrodu. Wyjątkowe szklane dekoracje nawet największych rozmiarów są gwarancją niepowtarzalnego wystroju naszych domów i ogrodów.

    Jedną z przodujących hut szkła jest w naszym kraju Huta Termisil położona niedaleko Warszawy. W centralnej części Polski istnieje jeszcze kilka innych bardzo dobrze prosperujących hut szkła, na przykład Huta Wołomin, czy Huta Czechy. Rozwój tej gałęzi przemysłu zagwarantował naszemu krajowi rodzimych producentów, którzy są wstanie zapewnić stały dostęp klientów do wszelkiego typu artykułów i sprzętów wykonanych ze szkła. Huty te przyjmują także indywidualne wyjątkowe zamówienia na produkty jeszcze nie istniejące na rynku. Można więc, zaprojektować sobie wszystko cokolwiek nam przyjdzie do głowy, a wykonanie naszego pomysłu zlecić którejś z polskich hut szkła.

2015-01-13_124513.jpg