gardendeco

dom

Moda na drewno.

Zdjęcie0565 [].jpg

    Drewno jest wieczne w aranżacjach wnętrz mieszkalnych i zewnętrznych terenów wokół domów i zawsze będzie modne.

    Ludzie chętnie otaczają się drewnianymi elementami w aranżacji miejsc, w których przebywają, odpoczywają i pracują, ponieważ jest to materiał przyjazny człowiekowi, bo pochodzi z natury. Ludzie od wieków stosowali ten materiał we własnych siedzibach, a więc wkomponowywanie we wnętrze elementów wykonanych z drewna jest także tradycją. 

    Skąd wzięła się aż taka popularność drewnianych sprzętów?

    Odpowiedzią są cechy charakterystyczne tego materiału. Drewno jest jednocześnie bardzo wytrzymałe i ma mały ciężar. Krzesła i stoły drewniane są na tyle wytrzymałe by z powodzeniem utrzymywać ciężar siedzących na nich ludzi, a przy tym na tyle lekkie, aby były łatwe do przenoszenia i przesuwania, to czyni je bardzo wygodnymi w użytkowaniu.

    Na świecie od lat istnieją także imitacje różnego rodzaju materiałów, istnieją także imitacje drewna. Imitacja drewna może do złudzenia przypominać drewno prawdziwe zarówno pod względem wizualnym, jak i jakościowym. Bardzo ładnie wyglądającą imitacją drewna jest drewno polimerowe produkowane przez polską firmę DM - system  http://dm-system.pl  prezentującą swoją ofertę w firmowym sklepie internetowym. Drewno polimerowe nadaje się do zastosowania w produkcji mebli, jak i elementów budowlanych, takich jak elewacje domów, płoty i bramy, pomosty i podłogi. Drewno polimerowe jest wytrzymałe, a swoim wyglądem przypomina orientalne drewno naturalne.

    Orientalny, bordowy kolor i wzór tego sztucznie wytworzonego drewna nadaje wnętrzom luksusowego charakteru, a zastosowanie go do zewnętrznych pomostów i podług sprawia, że użytkownik może poczuć się jak w Indiach, gdzie rośnie takie drewno. Meble z prawdziwego orientalnego drewna sprowadzanego z Indii osiągają na rynkach bardzo wysokie ceny z powodu swojej unikatowości i estetyki, natomiast orientalne drewniane meble XIX wieczne są prawdziwymi perełkami w handlu zabytkowymi meblami.

 

Zdjęcie0511 [].jpg