gardendeco

ogród

Kwieciste tarasy.

balkon (8).jpg

   Marzenie posiadania ogrodu towarzyszy wielu ludziom.

  Metodą na spełnienie tego marzenia może być odpowiednie zaaranżowanie tarasu lub balkonu.

  Wielu posiadaczy tarasów nie zdaje sobie sprawy z tego jak niezwykły może być ten mały kawałek przestrzeni ze zwiększonym dostępem powietrza w naszych mieszkaniach i domach. Podczas zagospodarowywania tego typu miejsc jego właściciel zwykle bierze pod uwagę własne zapotrzebowania związane ze sposobem spędzania czasu na powietrzu. Ustawia więc na tarasie leżak do opalania się i stolik do ustawiania na nim filiżanek z kawą i butelek z napojami. To wyposażenie każdemu wydaje się wystarczające do tego, aby przyjemnie spędzić swój wolny czas na tarasie i balkonie.

  Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak inaczej i jak o wiele przyjemniej może być na tarasie. Wyobraźnia ludzi jest nieograniczona i dla wielu nieprzewidywalna, dlatego istnieją o wiele ciekawsze aranżacje miejsc na powietrzu w naszym domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć tu prawdziwy ogród z naszych marzeń, w którym jest miejsce nie tylko na najpiękniejsze rośliny, ale także na fontannę.

  Zaprojektuj swój taras komfortowo.

  Sklepy ogrodnicze dysponują bogatym asortymentem każdego rodzaju elementów wyposażenia tarasu i ogrodu.  Możemy zatem kupić fontannę odpowiednią do tarasu jakim dysponujemy, znajdziemy także roślinność zdolną rozwijać się w warunkach naszej tarasowej przestrzeni. W zależności od tego jak dużą powierzchnią dysponujemy, możemy dobrać elementy zarówno ładne i stylowe, jak i wygodne.

  Odpowiednia fontanna ustawiona na tarasie nie tylko tworzy wrażenie luksusu, ale tworzy także orzeźwiający mikroklimat podczas upalnych dni. Ładnie skomponowane rośliny doniczkowe, kwiaty, krzewy i drzewka stworzą bajkowy wizerunek pomieszczenia. Układ roślin zależy od naszej wyobraźni i talentu dekoratorskiego.

  Doświadczenie uczy, że rozmach w dekoratorstwie popłaca, dlatego lepiej zaaranżować przestrzeń z większą ilością roślin, które są duże i gęsto ustawione, niż mieć ich za mało, w myśl zasady - "roślin nigdy dość". Do tak skomponowanej przestrzeni możemy dodać nasz ulubiony i obowiązkowy na tarasie, leżak ogrodowy i mały, funkcjonalny stolik, przy którym możemy spędzać czas na wypoczynku i rekreacji.